Medailonky

MARTINA

Věk: 28 let
Silové a bojové sporty: bikiny fitness, funkční kruhové tréninky, kickbox, thaibox, aikido
Ostatní sporty: běh, in-line, lyže, snowboard
Nejoblíbenější partie: ramena
Nejoblíbenější jídlo: sushi a burger s batátovými hranolkami
Oblíbená hudba: český hiphop a country
Koníčky: fitness vaření, příroda, rodina, kreativní činnost, marketing
Certifikáty:
Instruktor fitness (Ronnie.cz)
Poradce pro výživu (Ronnie.cz)

Moje cesta k silovým sportům vedla víceméně od malička, i když nebyla ze začátku až tak jasná. 9 let jsem dělala keramiku a účastnila se biologických olympiád :).  Naši mě zřejmě chtěli obohatit trochu i v oblasti sportu a tak jsem v 10 letech začala dělat Aikido. Výběr bojového sportu možná souvisel s tím, že jsem vyrostla na Žižkově a nebo ve mě prostě bojového ducha viděli víc než tanečnici. Moje živější povaha ale později inklinovala k výbušnějšímu sportu a tak přišel na řadu kickbox. U něj jsem nakonec vydržela 10 let, prožila s ním celou pubertu a seznámila se s Pavlou. Každá jsme byla úplně jiná.  Pavla v tu dobu studovala vejšku, poslouchala punk a já ještě užívala gymplu a poslouchala hiphop. I přes věkový rozdíl a odlišný životní styl se z nás staly kámošky. Kickbox nám dal oběma základ k tomu, abychom se nebály posouvat vlastní hranice a také nás naučil disciplíně a odhodlání.

Po kickboxu jsme obě hledaly kouzlo jiných sportů. A ač každá zvlášť, stejně jsme šly podobným směrem. Stejně jako Pavla, i já se začala věnovat běhu a uběhla půlmaraton. Následně jsem se dala na fitness a udělala kurz fitness instruktora. Chtěla jsem zjistit, kde až jsou mé limity a rozhodla jsem se připravit na závody v bikiny fitness. V tu dobu to byl pro mě s mojí postavou nepředstavitelný cíl. Povedlo se. V tu dobu jsem se začala v silových sportech pohybovat i pracovně a naprosto jsem jim propadla. Díky novým kontaktům a přátelstvím s různými sportovci jsem si tak vyzkoušela sporty od powerliftingu, strongman, přes crossfit, funkční tréninky, street workout až po extrémní překážkové běhy.

Miluji silové a bojové sporty, obdivuji sportovce ze všech disciplín a trvám na tom, že každá silová disciplína nebo bojový sport má něco do sebe.

PAVLA

Věk: 35 let
Silové a bojové sporty: funkční kruhové tréninky, bikiny fitness, kickbox, thaibox, streetworkout, karate
Ostatní sporty: běh, gymnastika, tenis, lyže, balet
Nejoblíbenější partie: prsa
Nejoblíbenější jídlo: zvěřina od maminky, bun bo od manžela
Oblíbená hudba: rock, punk, oi!
Koníčky: turistika, rodina, kynologie, četba
Certifikáty:
Instruktor fitness (Ronnie.cz)
Instruktor kulturistiky (Ronnie.cz)

K bojovým sportům jsem se dostávala obklikou. Byla jsem vedena spíše k ženské  formě pohybu. Ve čtyřech letech to byl balet, v 8 letech následovala moderní gymnastika, kde jsem již vcelku výrazně zaostávala za třpytivými trikoty a ladnými děvčaty. Proto nadešel přesun na karate, kde jsem se našla mnohem víc. Přesto to nebylo stále ono a já na vysoké vyhledala kurzy kickboxu v SKBU Hostivař. Zde jsem potkala Martinu. Mnohem mladší bloncku s rovným kšiltem. Stmelily nás tréninky a soustředění a já našla kámošku na celý život.

Po 11 letech jsem se s kickem rozloučila a hledala sport, který by mi ho nahradil. Velice složitý úkol. Začala jsem navštěvovat funkční tréninky Barbar, kde jsem i následně začala vypomáhat kamarádovi jako trenér. V této době jsem si stanovila nový cíl uběhnout Maraton. Nejdříve půlmaraton a pak i maraton byl pokořen a já hledala dál. Tentokrát svět kulturistiky a bikiny fitness. Úkol nelehký a já v lesklých plavkách. Cíl byl splněn a já hledala dál. Našla jsem super partu lidí, která zrovna v té době rozjížděla v ČR streetworkout a začala na hrazdách. Byla jsem nadšená a možná z euforie z nalezeného jsem otěhotněla :-). To mi samozřejmě nebrání dál sportovat. Ani mateřská ani další svišť, co se mi nahřívá pod srdcem mi nezabrání hledat a objevovat dál lásku ke sportu a spolu s Martinou doufám, že tuto cestu a další cíl nalezneme s Tebou a myšlenkou Freya clothing, která je naším životním stylem a snem.